Альманах

Альманах Запорізької книжкової толоки був задуманий як творчий продукт літературного конкурсу в межах фестивалю. Його основна мета – посилення мотивації та промоція молодих українських авторів у книговидавничому середовищі.  До першого Альманаху ЗКТ увійшли поезії та коротка проза шести переможців конкурсу «Запоріжжя в часі і просторі» разом з творами відомих українських авторів-гостей фестивалю. Компанію знаним літераторам склали молоді прозаїки Наталя Лобач, Віталій Шевченко і Ярослав Лєбєдєв і поети Ольга Брагіна, Миша Бро, Олена Ольшанська.

Концепція та зміст альманаху #ЗКТ-2016 визначені ключовим меседжем фестивалю – «Шляхи порозуміння», а також тими завданнями, що ставлять перед собою окремі соціальні проекти в межах Толоки. Одне з таких – представити вимір проблем, пов’язаних з життям вимушених переселенців з Криму, Донеччини та Луганщини, відрефлексувати їхні першопричини, ризики й можливості та в підсумку випрацювати життєствердні сценарії для єдиної і щасливої країни.

На сторінках видання  представлена поліфонія художніх текстів, не обмежених за формою, жанрами чи контекстами, проте зумовлених (прямо чи опосередковано) сюжетами життя тих, хто змушений був виїхати з рідного дому.