Театральна ніч

719116_4_w_590«Ніч Нової Драми» присвячена демонстрації сучасних робіт київських, львівських, херсонських і запорізьких драматургів, а також театру «Запорізька нова драма». Упродовж цілої ночі – з 21 на 22 жовтня – відбудуться читки сучасної української драми, перформанси, вистави молодих театрів.

Проект реалізується вперше в межах фестивалю «Запорізька книжкова толока» і покликаний сприяти популяризації сучасної драматургії, привернути увагу до її проблем і здобутків.

Водночас театральна ніч – це інтерактивний майданчик для проговорення національного й особистісного травматичного досвіду. Це простір спів-переживання, спів-чуття і спів-розуміння, де руйнуються класичні сюжети та стираються межі між актором і глядачем.

До перегляду запрошуються всі гості фестивалю, небайдужі до театрального мистецтва загалом і нової драми зокрема; всі, хто потребує натхнення, захоплення і, звісно, катарсису.

Учасники: Ольга МАЦЮПА «Солов’ї» (Львів-Люблін), Олесь БАРЛІГ«Нострадамус і всі скорботи» (Запоріжжя), Наталя БЛОК«Свое/чужое» (Херсон), Максим КУРОЧКІН «Дульси и Рокси в городском совете» (Київ-Москва), Юлія ГОНЧАР «Невыдуманные диалоги о драматургии» (Київ), театри «Запорізька нова драма» і «Defacto» (м. Харків-Полтава).

Куратори проекту «Ніч Нової Драми»

Анастасія КОСОДІЙ– арт-директор театру «Запорізька нова драма», драматург. П’єси представлені в шорт-лістах фестивалей «Тиждень актуальної п’єси» (Київ), «Драма.юа» (Львів) та «Любимовка» (Москва). Вистави за текстом «Привези мені зі Львова чого в Запоріжжі немає» йде в репертуарі «PostPlay театр» («Трохи більше кисню») та театру «Запорізька нова драма» (п’єси «Солоний чоловік», «Самаябольшаяболь на Земле», «Міністерство освіти та науки України»)719116_3_w_590

Вікторія ПЕТРОВА– арт-директор театру «Запорізька нова драма», акторка, менеджер фестивалю «Запорізька книжкова толока» у 2015 і 2016 роках. Акторка театру «Запорізька нова драма» («Солоний чоловік», «Самаябольшаяболь на Земле», «Котел».

Вистави театру «Запорізька нова драма»: «Котел» (2015–2016; 5 показів), «Солоний чоловік» (2016; 4 покази), «Самаябольшаяболь на Земле» (2016; прем’єра – 26 серпня), «Міністерство освіти та науки» (прем’єра – 22 вересня).