Олександр Афонін: «Щоб Запорізька книжкова толока була успішною!»

14124109_1295788523778073_1787208853_oЗапоріжжя відвідав президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін. З почесним гостем зустрілася команда Запорізької книжкової толоки — відбулася розмова про стан і перспективи видавничої галузі України. І, звичайно, Олександр Афонін сказав кілька слів про «Запорізьку книжкову толоку»: про перспективи, можливості книжкового ярмарку як форми презентації книг і про читання та книги загалом.

Є такий вже майже класичний вислів про те, що люди, які читають книжки, завжди керуватимуть людьми, які дивляться телевізор. Сьогодні, на жаль, багато людей вважають, що знання – це те, що можна прочитати як коментар у Фейсбуці чи в Інтернеті, чи побачити у телевізорі, і цього вже достатньо, щоб вважати себе освіченою, розумною людиною. Проте це не так.

Освічена, розумна людина – це людина, що має ґрунтовні знання, які вона черпає, в першу чергу, з книги. І суть книги як згустку знань не залежить від того, чи вона паперова, чи електронна. І те, що Запоріжжя робить кроки в напрямку відновлення такого явища, як книжкова виставка, – це чудово. Бо саме виставка дозволяє зібратися більшому колу видавництв, запропонувати споживачам більший від традиційного асортимент різножанрової літератури. Саме на виставці, на ярмарку кожен, хто прагне нових знань, може відшукати саме те, чого не знаходить у книгарні чи бібліотеці. Окрім всього іншого, виставки – такі, зокрема, як минулорічна «Толока», – це ще й суспільний полемічний, дискусійний майданчик. Це спроба пошуку відповідей на запитання, які ми не завжди можемо знайти в нашому буденному спілкуванні. Ці відповіді знаходяться в живому, безпосередньому спілкуванні з видавцями та авторами – учасниками заходу. Я думаю, що цього року у вас в Запоріжжі буде багато авторів, знаних не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Принаймні в мене вже відбувалася розмова з директором видавництва «Фоліо» Олександром Красовицьким, який готовий привезти своїх авторів для того, щоб вони зустрілися з читачами, вже знайомими з їхніми творами, а також з потенційними читачами. І взагалі виставка як явище в усьому світі – це концентрація творчих людей, які збираються в одному місці для того, щоб продемонструвати одне одному власні можливості і запропонувати споживачеві саме той продукт, який йому конче необхідний для саморозвитку, розуміння та аналізу процесів, які відбуваються в навколишньому світі, пошуку вірного шляху у власному житті.

І я докладатиму всіх зусиль, щоб якомога більше видавців приїхали на «Толоку» до Запоріжжя і привезли цікавих та талановитих авторів, щоб відбулося живе, а не опосередковане через книгу спілкування. Воно завжди викликає у людей бажання читати не просто окремий твір автора, а все, що він написав.

Хочу побажати, щоб друга, і, сподіваюся, аж ніяк не остання, «Запорізька книжкова толока» була успішною і щоб усе у нас було добре.

Записала Інга Естеркіна