Оксана Забужко: «Толока – спалах нової зірки на мапі культурних подій України»

SONY DSC

Запорізька книжкова толока підбила підсумки і подарувала запоріжцям ще одну чудову зустріч. Підсумкова прес-конференція оргкомітету фестивалю пройшла за участі однієї з найвідоміших авторок сучасної української літератури – Оксани Забужко. По тому провідна письменниця і поетеса зустрілася із читачами у вщерть переповненій залі національного університету.

Олена Заставна, програмна директорка Запорізької книжкової толоки: «Минулоріч Толока отримала величезну підтримку гостей і учасників. Тож ми докладали усіх зусиль, щоб цьогорічний фестиваль закріпив і розвинув цей успіх. І з повним правом можемо сказати, що нам це вдалося. Свої книги у Запоріжжі представили більше 60 видавництв з усієї країни. Події фестивалю проходили не тільки у «Козак Палаці», на шести локаціях та окремих просторах «Книголісся» та «Візії Книжки», а також у Запорізькій міській раді, Запорізькому національному університеті, обласній бібліотеці та обласному художньому музеї. В цілому в межах фестивалю відбулося близько 270 заходів. Допомагали проводити Толоку майже 250 волонтерів. Відвідувачами подій фестивалю загалом стали більше 9700 запоріжців та гостей нашого міста. Маємо і ще одну важливу цифру: заходи Толоки тривали безперервно три дні та дві ночі: розпочалися зранку 21 жовтня, і тривали до вечора 23 жовтня, тобто майже 60 годин».

SONY DSCОксана Забужко, письменниця, поетеса: «Я прошу розглядати мій сьогоднішній візит і презентацію книги як частину Запорізької книжкової толоки. Минулого року Толока була як вибух, як спалах нової зірки на мапі культурних подій України. І одразу з дебюту за значенням і за масштабом Толока увійшла до трійки літературних ярмарків країни. Ось це і є справжня децентралізація культурного життя.

…Тримайте свою Толоку, бо вона дуже важлива річ. Важлива за імпульсом, за меседжем, за наснагою. Там, де читають, є свідомий людський ресурс. Це та аудиторія, яке не підвладна маніпуляціям».

Фатіма Тисячник, начальник відділу маркетингу АКБ «Індустріалбанк»: «Завдяки Толоці наше місто вже другий рік поспіль стає інтелектуальною столицею України. За допомогою засобів культури і мистецтва ми шукаємо шляхи порозуміння та гармонізації нашого суспільства. Для «Індустріалбанку» це маркер позитивних соціальних зрушень. Ми завжди готові підтримувати такі проекти, і сподіваємося, що це стане доброю традицією».

SONY DSCОлександр Лазутін, директор видавництва «Дике Поле»: «Вперше цього року ми провели конкурс на кращу книгу Запорізької книжкової толоки. Гран-прі фестивалю отримала книга «Франко від А до Я» авторів Богдани і Наталі Тихолаз, яка вийшла у Видавництві Старого Лева.

Толока росте. Толока набирає енергії. Толока набирає споживачів. Ті ж представники Видавництва Старого Лева зазначили, що цього року їхні продажі в Запоріжжі були вдвічі більше, ніж минулого.

Окрім того, Толока стає одним з найпотужніших інструментів популяризації української мови та української культури в нашому місті. І мені дуже шкода, що обласна влада зовсім не взяла участь у заходах фестивалю».

Після прес-конференції Оксана Забужко зустрілася із читачами, представила свою нову книгу «І знов я влізаю в танк…», відповіла на питання запоріжців. Кілька сотень шанувальників творчості видатної авторки, які переповнили залу університету, ще раз довели: Запоріжжя цікавиться сучасною українською літературою. Тож Толока має всі підстави для продовження і розвитку!

 

Проект “Запорізька книжкова толока – 2016” виконується в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Проект «Платформа громадських ініціатив «Простір можливостей»» реалізується ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір» в рамках проекту «Підтримка територіальних громад України у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб», що є одною з Ініціатив інфраструктурної програми для України, які фінансуються німецьким урядом та виконуються німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Організаційний партнер – Запорізька міська рада.